Sipariş Hattı: 0536 334 49 39

Sipariş Saatleri : 07:30 - 20:00

Boşnak Masalı

Boşnak Masalı

Boşnak Masalı

Merhaba ben Bahar Alkan, benim hikayem 1973 senesinde Bosna'da başladı.

Merhaba ben Bahar Alkan, benim hikayem 1973 senesinde Bosna'da başladı. Yugoslavya’dan göç etmiş 6 çocuklu bir ailenin en küçüğüyüm. 
 
Gerçek adım Boşnakça Proljece ama Türkiye’ye ben doğduktan sonra göç edince Türkçe anlamı olan Bahar adını aldım. Ailem Türkiye’ye göç etmesine benim burada büyümeme rağmen Boşnak adetleri gelenekleri ile en önemlisi yemekleri ile büyüdüm.
 
Küçüklüğümden beri hayran oldugum Boşnak Mutfağında annemin katkısı çok büyük okadar lezzetli yemekler yapardiki içimde bunları öğrenme duygusunu geliştirdi ve canım annemin elinin lezzetini yıllar sonra benim aldığımı söylenmeye başladı, aile bireylerim ve dostlarım bu lezzeti sadece evde degil daha genis bir yelpazeye sunmam için beni ikana ettiler. Boşnak mutfağına hayran bıraktığımı söylerlerdi. Bende annemin lezzetlerini sizlerle paylaşmak için Bosnakça "Moja Mama" (Benim Annem) adı altında bu lezzet masalıma sizleride ortak etmek istedim umarım bunu en iyi şekilde başarmışımdır.
 
Boşnak Masalım böyle başladı.
 
Bu bol lezzetli Boşnak Mutfağını sizlerle buluşturmamın en büyük mimarlarından anneciğime olan minnetle bugün “Moja Mama” ismiyle sizlerle mutfağımı paylaşmaya karar verdim.
 
Afiyet olsun işte benim annemin mimari oldugu bosnak masalim Moja Mama (Benim Annem) 1973 ‘ten beri...